Prof. Dr. Makk Ferenc gyászhír

31118015_1703249156430208_7848453856085147648_nA Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara mély fájdalommal és megrendüléssel tudatja, hogy a Történeti Segédtudományok Tanszék alapítója, a nagy megbecsültségnek és köztiszteletnek örvendő tudós alkotó s elkötelezetten felelős tanár, Prof. Dr. Makk Ferenc professor emeritus életének 78. évében, erejét veszítve a betegséggel folytatott küzdelemben 2018. április 21-én örökre eltávozott körünkből. Makk Professzor Urat a Szegedi Tudományegyetem saját halottjának tekinti. Temetése 2018. június 1-jén 15 órakor lesz a Szegedi Belvárosi Temetőben. A család kérése, hogy kegyeletüket az elhunyt ravatalánál elhelyezendő 1-1 szál virággal fejezzék ki.

Szeretett és feledhetetlen alakjának emlékét kegyelettel ápoljuk és megőrizzük. Nyugodjék békében!

MKN3

Élettörténet és emlékezet címmel harmadik alkalommal rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudányi Kara az SZTE Klebelsberg Könyvtárral közösen a Magyar Könyvkiadók Napját. A kétnapos eseménynek 2019. október 1-jén a BTK épülete, míg október 2-án a könyvtár ad otthont. Az esti könyvbemutatókra, beszélgetésekre, illetve az Esterházy Péter emlékére szervezett, filozófusok és írók közös felolvasására pedig mindkét nap a Grand Caféba várják az érdeklődőeket.