Gyászjelentés - Dr. Pálfy Miklós nyugalmazott egyetemi tanár

A gyászoló család és a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara mély fájdalommal és megrendüléssel tudatja, hogy

Dr. PÁLFY Miklós

nyugalmazott egyetemi tanár,
a Francia Tanszék volt vezetője és oktatója, tudós lexikológus, szótáríró,
a Francia Köztársaság Akadémiai Pálmarendje lovagi fokozatának tulajdonosa

életének 80. évében
2021. június 5-én súlyos betegség következtében elhunyt.

Hamvait 2021. június 25-én 12 órakor helyezzük örök nyugalomra
a Szegedi Belvárosi Temetőben.

Felejthetetlen egyéniségére örökké emlékezünk.

Nyugodjon békében!

Kasza Péter az SZTE BTK Klasszika-Filológia és Neolatin Tanszék tanszékvezető egyetemi docense, az SZTE Irodalom- és Kultúratudományi Doktori Iskola Neolatin Programjának vezetője, valamint az SZTE és az OSZK közreműködésével létrejött Kulcsár Péter Historiográfiai Kutatócsoport vezető kutatója. Magyar történelem Bécsből nézve - Wolfgang Lazius elfeledett történeti műve című akadémiai doktori értekezését 2023 szeptemberében védte meg. Kasza Péterrel az értekezés részleteiről, a tudományos pályájának kezdetéről, jelenlegi és jövőbeni kutatásairól és a tanításról beszélgettünk.