Deme László 100 Emlékkonferencia

Az Anyanyelvápolók Szövetsége, az SZTE BTK Magyar Nyelvészeti Tanszéke és a Magyar Nyelvtudományi Társaság szegedi csoportja tisztelettel meghívja

Deme László-emlékkonferenciára
2021. október 8-án 10 órai kezdettel az SZTE BTK kari tanácstermébe (Szeged, Egyetem u. 2-4.)

Program:
10.00. Forgács Tamás: Deme László, a tanár és tanszékvezető
10.15. M. Korchmáros Valéria: Deme László mondattanáról
10.30. B. Fejes Katalin: Hangzásforma és írásforma
10.45. Németh Miklós – Sinkovics Balázs: A nyelvatlasz és a mai szegedi nyelv
11.00. Schirm Anita: A mondatpótlótól a diskurzusjelölőig
11.15. Nagy L. János: Deme László és a folytatás
11.30. Némethné Balázs Katalin – Szabó Mária: Deme László és a szegedi középiskolai tanárok
(A 15 perces előadások szerkesztett anyaga kötetben jelenik meg.)

Szíves megjelenésére számítunk.

Ha a koronavírus megakadályozza a személyes megjelenést, online lebonyolítást választunk.

KUTATOK_EJSZAKAJA_22

Az SZTE BTK Kari Tanácsa legutóbbi, május 19-i ülésének témái a költségvetés, a hallgatói létszám növelése és ezzel párhuzamosan az új képzések kialakítása voltak. Az elhangzott beszámolók szerint az országos trenddel ellentétben, de az egyetem eredményeivel párhuzamosan az első helyes jelentkezők száma évek óta emelkedik, amit mások mellett a képzési kínálat bővítésével továbbra is ösztönözni szeretne a vezetés.