Keleti nyelvek és kultúrák - altajisztika BA; altajisztika MA (turkológia); fordító és tolmács MA (török-angol)

Milyen jól ismered a török kultúrát? – Gyakori tévhitek

Időpont: 12:00-12:20

Terem: IV. sz. terem

Előadó: Dr. Barış Yılmaz

Sok mindent mondanak a törökökről, de ezek közül nagyon kevésnek van valóságalapja. Vajon a sivatagban élnek? Még mindig tevén lovagolnak? A fagylaltjuk tényleg ellenáll a gravitációnak? Mindannyian törökülésben ülnek? Ezen az órán választ kaphatsz mindenre!

Tudj meg többet a szervező tanszékről/intézetről és a szak(ok)ról itt!

borito

Az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara 2023 tavaszán is várja mindazokat a szegedieket, Szeged környékén élőket, akik úgy gondolják, hogy tanulni, művelődni, a világ minél több részletét megismerni sose késő. Mi is így gondoljuk! Ennek jegyében indítottuk el 2016 őszén a Bölcsész Szabadegyetemet, amelynek keretében számos egyetemi kurzust megnyitunk az érdeklődő idősebbek és fiatalabbak, középiskolások, középkorúak, nyugdíjasok előtt. A tavaszi félévre jelentkezni február 19-ig lehet!