Germanisztika BA; német nyelv és kultúra tanára; német nyelv, irodalom és kultúra MA

A német nyelvű középkor mai szemmel – Napjaink középkori szemmel

Időpont: 12:00-12:20

Előadó: Dr. Katona Tünde

Ismerd meg jobban ezen az órán keresztül a következő specializációkat/szakokat: germanisztika BA; német nyelv, irodalom és kultúra MA; német nyelv és kultúra tanára

A minióra keretében egy "átlagos középkori nap" bemutatása után játékos formában kísérletet teszünk arra, hogyan jelennének meg a mai kor ikonikus brandjei a középkorban.

Napjaink német nyelvű sci-fi-je

Időpont: 12:30-12:50

Előadó: Prof. Dr. Hárs Endre

A sci-fi a fenyegető klímakatasztrófa árnyékában sem veszített vonzerejéből, és nem csak angol nyelven, és nem csak a filmes médiában virágzik… Több német nyelvű internetes oldalon olvashatók izgalmas cikkek és rövidebb szövegek, lebilincselő novellák a napjaink emberét foglalkoztató számos tárgykörben

Miért tanulok németül?

Időpont: 13:00-13:20

Előadó: Rövid reklámfilm hallgatónk szereplésével

Miért tanuljunk németül? Mit adott nekem a germanisztika szak? Mindig is tanár szerettem volna lenni….

Ha ezekre a kérdésekre keresed a választ, akkor ajánljuk figyelmedbe ezeket az interjúkat, amelyeket német nyelvet tanulókkal, egyetemünk germanisztika szakos és osztatlan tanár szakos hallgatóival készítettek hallgatóink.

Várunk szeretettel.

Tudj meg többet a szervező tanszékről/intézetről és a szak(ok)ról itt!

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.