Splendid Encounters – nemzetközi konferencia Bécsben

A tanszék és a kutatócsoport munkatársai is részt vesznek a 11. alkalommal megrendezésre kerülő nemzetközi konferencián.

Plakat-A2-IHB-Splendid_Encounters-V13-04-2023-001
Nagyításhoz kattintson a képre!
2023. április 27–28-án Bécsben rendezik meg a rangos Splendid Encounters nemzetközi konferenciát, amelynek fő témája az idei évben a kora újkori diplomáciai döntéshozatal. A konferencia szervezésében jelentős részt vállalt a tanszék egyetemi adjunktusa, Cziráki Zsuzsanna, aki a rendezvényen What Does “Ottoman Issue” Mean in Early Modern Habsburg Monarchy? címmel prezentációt is tart. A konferencia On Central Decision-Making Processes, Strategies and Diwan-Discussions at the Early Modern Ottoman Porte in European Diplomatic Issues című vitaindító előadását Papp Sándor tanszék- és kutatócsoport-vezető tartja. Kutatási eredményeit bemutatja Szabados János egyetemi adjunktus és tudományos munkatárs is az Empires and Decision-Making Mechanisms in a Crisis–Decisions on the Policy of the Transylvanian Prince, György II Rákóczi and Their Results (1657–1658) címet viselő előadásában.

A konferencia időpontja: 2023. 04. 27–28.
A konferencia helye: Austrian Academy of Sciences (1020 Wien, Hollandstraße 11-13, 1. Stock, Seminarräume)

A konferencia részletes programja elérhető itt