Kutatóiskolák a TTIK-n

2010. november 26-án rendezi meg a Természettudományi és Informatikai Kar a sokéves hagyományokkal rendelkező, elsősorban a TTIK bázisiskolái és a szegedi középiskolák oktatói számára szervezett, „Fórum középiskolai tanároknak” rendezvényét. Ekkor kerül sor az idei kutatóiskolai pályázat eredményhirdetésére és a tavalyi nyertes pályamunkák bemutatására is. Az egész napos rendezvény helye a TTIK központi épületének Bolyai terme és Tanácsterme (Aradi vértanúk tere 1.).

Az SZTE TTIK Kutatóiskolája cím és támogatás elnyerésére először a 2007/2008-as tanévben hirdetett pályázatot a Kar az ország valamennyi középfokú oktatási intézménye és azon határon túli magyar középiskolák számára, melyek magyar nyelvű képzést folytatnak a természettudomány, az informatika és a műszaki tudományterületen. A pályázat azóta évente meghirdetésre kerül. Pályázni olyan kutatási programmal lehet, melynek egyik témavezetője a TTIK oktatója vagy kutatója, ill. a középiskola egyik tanára. Előnyt élveznek azok a középiskolák, melyek tanárai már korábban is végeztek önálló kutatást, tudományos fokozatot szereztek, illetve meglévő kutatási kapcsolatot ápoltnak a Karral, valamint azok, akik az elmúlt években eredményesen készítették fel tanulóikat OKTV versenyekre, Ifjúsági Tudományos Innovációs versenyekre, Tudományos Diákkörök Országos Konferenciájára, vagy tanulóik nagy számban jelentkeztek a TTIK-ra. A címet a támogatottak a pályázat évében viselhetik.

A támogatás mértéke:

1. díj 200 ezer Ft,

2. díj 100 ezer Ft,

3. díj 50 ezer Ft,

mely a kutatás dologi költségeinek fedezésére szolgálhat.

 

A TTIK rendezvényének ez évben az Informatikai Tanszékcsoport a házigazdája.

 

A rendezvény részletes programja:

10:30 Köszöntő; az SZTE TTIK a felsőoktatási rangsorban

Dr. Csendes Tibor általános és tudományos dékánhelyettes

10:45 A 2010-es felvételi eljárás eredményei

Dr. Mucsi László oktatási dékánhelyettes

11:00 A házigazda, az Informatikai Tanszékcsoport bemutatkozása:

– Dr. Fülöp Zoltán tanszékcsoport-vezető egyetemi tanár tájékoztatója az ITCS oktató-kutató tevékenységéről

– Dr. Palágyi Kálmán egyetemi docens, Képfeldolgozás és Számítógépes Grafika Tanszék: „A digitális képfeldolgozás”

11:45 Állófogadás a fórum résztvevői számára a Dékáni Hivatal Tanácstermében

12:30 „A TTIK Kutatóiskolája 2010/2011.” pályázat eredményhirdetése

„A TTIK Kutatóiskolája 2009/2010.” pályázat győztes pályamunkáinak bemutatása.

 

További információk:

Magyar Márta hivatalvezető
Természettudományi és Informatika Kar

Tel.: (62) 546-744, (30) 4286647


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Frech DánielFrech Dániel – ÁJTK – jog

Úgy gondolom, hogy az egyetemen nagyon családias a légkör, nagyon közvetlenek és segítőkészek az oktatók. Nem is meglepő, hogy mindig előkelő helyeken szerepelünk az országos megmérettetéseken. Ugyanakkor Szeged miatt is érdemes ide jönni tanulni, hiszen nagyon szép, tiszta és rendezett ez a város.






Olasz_BalazsOlasz Balázs - ZMK, előadóművész – klasszikus orgona

Mindig is tudtam, hogy zenész akarok lenni, már ötévesen a rádiót hallgatva operákat énekeltem. Később jött a zongora szeretete. Általános iskolában azt mondtam, hogy zongoraművész leszek, ez annyiban módosult, hogy orgona lett belőle. Békéscsabára jártam zenei konzervatóriumba, és a nyári kurzusok során volt szerencsém Szegeden is zenélni, ekkor szerettem bele a városba. Hogy miért pont Szegedet választottam a zenei pályám szempontjából? Mert ezen az egyetemen nagyon magas színvonalúan tanítanak, és közel van a lakóhelyemhez. Plusz megtalálható a városban az a pezsgés (koncertek sorozata), amire egy zenésznek szüksége van.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.