Erasmus_S-29

13 országból érkeztek hallgatók az SZTE-re az ERASMUS+ program keretében

A tavaszi félévében az ERASMUS+ program keretében 120 külföldi hallgató kezdi meg tanulmányait a Szegedi Tudományegyetemen. Negyvenhárman teljes tanéves hallgatók, hetvenhét fő pedig a 2. félévre érkezett. Az Orientációs Napok során az érintettek megismerhetik a Szegedi Tudományegyetem szervezeti felépítését, infrastruktúráját és számos praktikus tanácsot kaphatnak, amelyek még könnyebbé és hasznosabbá teszik a Szegeden tartózkodásuk idejét.

2023. február 6-án az SZTE Rektori Épületében várták az újonnan érkező Erasmus + hallgatókat az SZTE NKI Nemzetközi Képzések Irodája munkatársai. Az Orientációs Napokkal kezdődött meg a félév annak a 120 külföldi hallgatónak, akik 13 ország 52 városának 62 egyeteméről érkeztek a Szegedi Tudományegyetemre.

Erasmus_W-8

A legtöbben Franciaországból és Törökországból jöttek és az egyetem 8 karán fognak tanulni a szemeszterben.

A küldő intézmény országa szerint (fő)

1 Franciaország 26

2 Törökország 25

3 Olaszország 16

4 Spanyolország 15

5 Románia 12

6 Portugália 9

7 Németország 7

8 Görögország 4

9 Hollandia 2

10 Bulgária 1

11 Csehország 1

12 Lengyelország 1

13 Szerbia 1

Erasmus_W-28

A jog, a bölcsészet és az orvostudomány vonzotta idén a legtöbb Erasmus+ programban érintett diákot.

A fogadó kar szerint (fő)

SZTE ÁJTK 32

SZTE BTK 29

SZTE SZAOK 20

SZTE MK 13

SZTE TTIK 12

SZTE GTK 9

SZTE JGYPK 4

SZTE GYTK 1

Az Erasmus Student Network Szeged 2003 óta támogatja a külföldi hallgatók beilleszkedését. Amellett, hogy az egyetemi ügyintézésben segítik őket mentoraik, kulturális programokat is szerveznek a diákoknak. Az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Iroda munkatársai tájékoztatták a hallgatókat – többek között – a beiratkozás és a kurzusfelvétel menetéről, és az Erasmus+ hallgatói hasznos információhoz jutottak például az itt tartózkodásukkal kapcsolatban felmerülő, hivatalos ügyintézésről is. Idén a József Attila Tanulmányi és Információs Központban az érdeklődők az RRF-2.1.2-21-2022-00012 azonosítószámú, Komplex Digitális Modellváltás – intelligens fokozatváltás projekt támogatásával nem csak elméleti ismereteket kaptak a Neptun, a CooSpace és a Modulo használatáról, hanem gyakorlatban ki is próbálhatták ezeket a rendszereket.

Dr. Bene Tamás, az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóságának igazgatója az Orientációs Napok alkalmából köszöntötte a programban részt vevő diákokat és hangsúlyozta, hogy a Szegedi Tudományegyetem 22 ezer hallgatója közül majdnem ötezren külföldről, több mint 110 különböző országból érkeztek, így a most csatlakozók színes és multikulturális közegben kezdhetik meg tanulmányaikat. Az igazgató biztosította a hallgatókat, hogy bármilyen problémájukkal nyugodtan fordulhatnak az Erasmus Student Network és az SZTE Nemzetközi és Külkapcsolati Igazgatóságának munkatársaihoz, valamint mentoraikhoz, akik azon lesznek, hogy segítsenek, ha kell.

Erasmus_Bene_Tamas

– Külföldön tanulni kiváló tapasztalatszerzési lehetőség, és barátokra is szert tehet, aki nyitott szemmel járja Szeged utcáit, ami azért is nagyszerű élmény, mert az egyik legnagyobb előnye az egyetemnek, hogy a különböző karok és egyetemi épületek a város központjában találhatóak, vagyis bárhol találkozhatnak az egyetemisták hallgatótársaikkal, barátaikkal, akár az órák között vagy után – mondta Dr. Bene Tamás, az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóságának igazgatója.

Erasmus_W-10

Az esemény megvalósulását az RRF-2.1.2-21-2022-00012 azonosítószámú, Komplex Digitális Modellváltás – intelligens fokozatváltás projekt támogatta.

A projekt a Magyarország Helyreállítási és Ellenállóképességi Tervének keretében valósul meg.

Lévai Ferenc

Nyitókép: Az SZTE Erasmus+ külföldi hallgatói 2023.02.07-én a Rektori Épület előtt, Fotó: Sahin-Tóth István


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Hell_Molli_felveteliHell Molli - TKK, angol-média

Továbbtanulásnál az elsődleges célom az SZTE volt. Jókat hallottam az intézményről és a szülővárosomhoz is közel van. Jól érzem itt magam, elégedett vagyok a képzéssel, különösen azért, mert előre elkészített órarenddel segítenek minket. Egyik kedvenc helyem az egyetemi könyvtár, ahol a tanulmányokhoz szükséges könyveket megtalálom. Az SZTE 21. századi egyetem, tetszik, hogy a TIK-ben ingyenesen használhatom a számítógépeket és a legtöbb egyetemi épületben van free Wifi.



kartali_tunde_felveteliKartali Tünde - TTIK, biológia PhD

Újvidéken, szerb nyelven fejeztem be a mesterképzést. De mindig is szerettem volna az anyanyelvemen továbbtanulni, mikrobiológiával foglalkozni. Ezért jelentkeztem az SZTE Biológia Doktori Iskolájába. Szegedet mindig is szerettem. Régóta tisztában vagyok azzal is, hogy az itteni egyetem minőségi képzést biztosít, az SZTE Mikrobiológiai Tanszékéről csak jót hallottam. Ezért választottam a Szegedi Tudományegyetem doktori képzését.




További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.