Bezár

Hírarchívum

fenntarthatosag

Folytatódnak a kooperatív kurzusok

Folytatódnak a kooperatív kurzusok

2022. február 11.
3 perc

A hatékony fenntarthatóság témakörében folytatódnak a Szegedi Tudományegyetem a Miskolci Egyetemmel és a Soproni Egyetemmel közös kurzusai.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

A program kezdetén, 2021 őszén hét kurzus közül választhattak a fenntartható fejlődés, a zöld törekvések és a fenntarthatóság gyakorlati kérdései iránt érdeklődő szegedi, miskolci és soproni hallgatók. A tananyag megismerését egy új, innovatív módszertan segítségével ismerhették meg a hallgatók: az elméleti ismeretek kisebb, a résztvevők egyéni tudásához és a tanulási ritmusához rugalmasan alkalmazkodó digitális egységekből (úgynevezett molekulákból) sajátíthatták el.

A feladat első része az elméleti tananyag elsajátítása volt, melyben a Coursegarden nevű felületre feltöltött tananyagok és tesztek voltak segítségünkre. Mivel úgy oszthattuk be ennek a teljesítését, ahogy nekünk megfelelt, könnyen be tudtam illeszteni a mindennapjaimba. Ez szerintem óriási előnye ennek az oktatási módszernek - mondta Csicsay Emese, az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar hallgatójaként a Fenntartható városok a gyakorlatban kurzuson vett részt.

A különleges kurzusokhoz különleges online felület készült: a Dexter Kft. a tanulásmolekulák, azaz az apró tananyagegységek létrehozásához és elsajátításához fejlesztette a Coursegarden felületet, amely a CooSpace-ben már megszokott funkciókon kívül (pl. tananyagmegosztás, kapcsolattartás) újabb lehetőségeket teremt az oktatás fejlesztésére a PwC módszertani tanácsainak segítségével.

A kurzusok kooperatív jellegét adta, hogy a hallgatók az elméleti tananyag otthoni elsajátítása mellett gyakorlati jellegű, projektfeladatokat készítettek. - A mi háromfős csapatunk feladata Sopron felmérése volt, melyre egy - a Szegedi Tudományegyetem jóvoltából - ott töltött hosszú hétvége során volt lehetőségünk. Kezdetben nagy kihívásnak tűnt a projekt, azonban a sok segítség, amit kaptunk, átlendített minket a felmerülő nehézségeken. A felmérés közben nemcsak szakmai tapasztalatot szereztünk, de kellemes élményekkel is gazdagabbak lettünk. Hazaérve aztán nekiláttunk a begyűjtött információk feldolgozásának és a kurzus teljesítéséhez szükséges videó elkészítésének - számolt be élményeiről Csicsay Emese.

A 2021/2022-es tanév második szemeszterében az alábbi hét kurzus indul el:

Geoparkok, geoturizmus (angol nyelven): A geoturizmussal, geoparkokkal kapcsolatos alapvető ismeretek, valamint földtudományi alapok. Oktató: Pappné Dr. Vancsó Judit (SOE)

Fenntartható városok a gyakorlatban: A közvetlen környezetben az életminőséget veszélyeztető környezeti tényezők azonosítása és az egyén felelőssége. Oktató: Dr. Horváth Adrienn (SOE)

Digitális fenntartható médiakommunikáció: A fenntarthatóság hatékony digitális és periodikusan ismételhető kommunikációja környezeti és társadalmi problémákon keresztül. Oktató: Dr. Faragó László (ME)

Fenntartható vízgazdálkodás (angol nyelven): A tiszta ívóvíz biztosítását veszélyeztető tényezők, valamint az ezekhez kapcsolódó ismert megoldási lehetőségek. Oktató: Dr. Tóth Márton (ME)

Fenntarthatóság a gyakorlatban: A társadalmi, környezeti igényeket felismerése és egy non-profit szervezet számára fenntarthatósági stratégia kidolgozása. Oktató: Dr. Gébert Judit (SZTE)

A környezettudatos vállalkozások fenntartható működésének joga: Esettanulmány keretében a vállalkozás CSR kampányának megtervezése, figyelemmel a jogszabályi megfelelésre, az etikai elvekre és megfelelve a vállalkozás vezetőjének kampánytól való elvárásainak. Oktató: Dr. Árvai Gergő (SZTE)

Éghajlatváltozáshoz alkalmazkodó mezőgazdaság: A talaj-víz-növény rendszer komplex szemléletnek elsajátítása, a talajegészség fontossága. Oktató: Dr. Hupuczi Júlia (SZTE)

A kurzusokról további részletek és a jelentkezési felület a kooperatív kuzrzusok oldalán érhető el.

SZTEinfo

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

Kapcsolódó hírek