Szegedi Tudományegyetem Ahol tudás és szándék találkozik

Hallgatóinknak  --  Országos Tudományos Diákköri Konferencia
Országos Tudományos Diákköri Konferencia

otdk

Az OTDK a legrangosabb tanulmányi verseny a felsőoktatásban tanuló hallgatók számára. Az országos konferencia célja, hogy fórumot biztosítson a tehetséges egyetemisták és főiskolások tudományos eredményeinek bemutatására és értékelésére.

 

OTDK-t minden második évben rendeznek az összes felsőoktatási hallgató számára. A versenyt tudományterületenként rendezik, ezek száma jelenleg 16: Agrártudományi; Állam- és Jogtudományi; Biológia; Fizika, Földtudományok és Matematika; Had- és Rendészettudományi; Humán Tudományi; Informatika Tudományi; Kémiai és Vegyipari; Közgazdaságtudományi; Műszaki Tudományi; Művészeti és Művészettudományi; Orvos- és Egészségtudományi; Pedagógiai, Pszichológiai, Közművelődési és Könyvtártudományi; Tantárgypedagógiai és Oktatástechnológiai; Társadalomtudományi; Testnevelés- és Sporttudományi.
 
Minden alkalommal szekciónként más-más intézmény ad otthont a rangos eseménynek.
 
A konferencia egy szakmai szempontból újszerű eredményt felmutató tudományos dolgozat önálló megírása és megvédése köré szerveződik. Az OTDK-ra a nevezés már a kész dolgozatokkal történik. A konferencián a jelölt 15 percben összefoglalja a dolgozatban érintett kérdéseket. Erre az opponensek elmondják a véleményüket, szakmai kritikájukat, amelyre a jelölt válaszol. Ezután a hallgatóságból bárki kérdést intézhet a jelölthöz.
 
A zsűri az írásbeli dolgozatot (60 %), a szóbeli előadást és a kérdésekre adott válaszokat (40%) is értékeli pontozással, majd helyezéseket (I-III.), illetve különdíjat oszt ki. Az első helyezést elérők pályázhatnak az ún. Pro Scientia Aranyéremre. A legjobban sikerült dolgozatok szerzői publikációs lehetőséget is kaphatnak.
 
Egy sikeres OTDK-szereplés sok munkával jár, fontos szakmai tapasztalatot jelent, és bizonyítja, hogy egy adott területen a hallgató az átlagosnál mélyebb ismeretekkel rendelkezik. A tudományos diákköri munka a karok oktatói és kutatói utánpótlásának elsődleges forrása, valamint egyre inkább versenyelőnyt jelent az elhelyezkedésnél.
 
Az OTDK-n elért eredmények nemcsak a hallgató számára értékesek, hanem a témavezetőnek, a felkészítést megszervező tanszéknek, sőt a karnak is elismerést, dicsőséget jelentenek.
 
DEAK19711_230x154.png

Rendezvénynaptár *

  • Szorgalmi időszak 2023/2024/2
    február 12. - május 18.
  • Education period 2023/2024/2
    február 12. - május 18.
  • Szorgalmi időszak a 2023/2024-2. félévben
    február 12. - május 18.
  • Szorgalmi időszak
    február 12. - május 18.
  • 2023/2024-II. félév Szorgalmi időszak
    február 12. - május 18.

Címkefelhő

BTK  Egyetemi Tavasz  Egyetemi Élet  Egyetemi élet  Esemény  Fókusz  Hírek  Innovízió  Irodalom  Kulturális Iroda  Kultúra  Kutatók Éjszakája 2009  SZTE  SZTE Kulturális Iroda  SZTE Kultúrális Iroda  Sport  Szabadegyetem  Szegedi Tudományegyetem  TIK  TTIK