_DSC0183

Női viselet a Kárpát-medencében - Miként követték a divatot a szarmata, germán, avar és honfoglaló magyar nők?


BTK földszint, régészeti szeminárium, 4 turnusban: 17:00 - 17:45, 17:45 - 18:30, 19:15 - 20:00, 20:00 - 20:45


A gyakorlati foglalkozás keretén belül a népvándorlás kori női viselet, illetve az ékszerek jellegzetességeit és változásait mutatjuk be.

Akárcsak napjainkban, a nők a népvándorlás korában is odafigyeltek öltözködésükre. A tanszéki gyűjteményünk anyagán alapuló bemutató betekintést ad abba, hogy a szarmata, germán, avar és honfoglaló magyar nők milyen ruhákat és ékszereket hordhattak. Mintegy ezer éven keresztül végigkísérhetjük a divatban megfigyelhető változásokat, illetve azt, hogy a Kárpát-medencében élő népek tárgyi kultúráját folyamatos változások és kölcsönhatások érték. Rádöbbenhetünk arra, hogy a régmúlt embereinek épp oly szüksége és érzéke volt a szépre, mint a 21. században nekünk. Az érdeklődők maguk is kézbe vehetik a régészeti leleteket.


Előadók:

Dr. B. Tóth Ágnes, Dr. Révész László, Bőr Gabriella, Lovas Csenge, Rácz Rita


b_toth_agnes_mDr. B. Tóth Ágnes:

SZTE BTK Régészeti Tanszék docense






revesz_laszlo_mDr. Révész László:

SZTE BTK Régészeti Tanszék tanszékvezető docense.






Bőr Gabriella: SZTE BTK Régészeti Tanszék régészhallgatója.

Lovas Csenge: SZTE BTK Régészeti Tanszék régészhallgatója.

Rácz Rita: SZTE BTK Régészeti Tanszék régészhallgatója.

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_35

Tavasszal is meghirdette az SZTE NKI Kulturális Irodája a Hallgatói Művészeti Versenyét, amelyre több kategóriában jelentkezhettek a tehetséges hallgatók: az eredményhirdetésen kiderült, a meghirdetettek közül majdnem minden kategóriában értek el helyezést BTK-s hallgatók is, nem egy esetben első helyen végeztek.


Néhány nappal később az ugyancsak az SZTE NKI által szervezett „A Szegedi Tudományegyetem és a Nobel-díj” alkotói pályázat díjkiosztójára is sor került, ahol az egyik első díjat szintén egy BTK-s hallgató kapta meg, személyesen Karikó Katalintól.