Az 1652. évi vezekényi csata, ahol négy Esterházy családtag életét vesztette

HELYSZÍN: BTK, Egyetem utca 2, 107-es tanterem

AJÁNLOTT: iskolások, felnőttek

Az 1652. évi vezekényi csata, ahol négy Esterházy családtag életét vesztette

1652. augusztus 26-án sor került a magyarországi végvári katonaság és a portyázó törökök által megvívott vezekényi csatára, ami az Esterházy család számára tragikus veszteséget eredményezett a négy, csata közben elhullott családtag miatt. Előadásomban a csatáról szóló eddigi ismereteink összefoglalását követően elsősorban a történések utóéletét (csatáról szóló információk áramlása, vizsgálatok menete) mutatom be, ami érdekes tanulságokkal szolgálhat.

Az előadóról

Szabados János az SZTE BTK adjunktusa és az ELKH-SZTE Oszmán Kori Kutatócsoport tudományos munkatársa. Kutatási területe a(z elsősorban) 17. századi Habsburg (magyar)-oszmán végvidék (diplomácia, kémtevékenységet folytató renegát tolmácsok), illetve az Erdélyi Fejedelemség diplomáciájának témakörében is folytat kutatásokat.

borito

Az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karán 2022. december 12-én nyílt napot tartunk. Korábbi cikkünkben a részletes programról, a nap során folytatott játékunkról és az igazoláskérésről olvashatsz, itt pedig a nyílt napon tartott miniórákkal és a regisztrációs felülettel érkezünk! Az órákra regisztrálni december 8-ig lehet!