A 15 éves háború nyitánya: a székesfehérvári/pákozdi csata (1593. november 3)

A Középkori és Kora Újkori Magyar Történeti Tanszék programja

PROGRAM: 18:00 – 18:20

HELYSZÍN: BTK, Egyetem utca, 107-es tanteremben

AJÁNLOTT: iskolások, felnőttek

A 15 éves háború nyitánya: a székesfehérvári/pákozdi csata (1593. november 3)

Az előadás a 15 éves háború vagy Hosszú háború (1593–1606) kezdeteit tárgyalja. Bemutatja Szinán nagyvezír őszi hadjáratát (Veszprém és Palota elfoglalása), majd visszavonulása után a Hardegg győri főkapitány vezette császári-királyi sereg ellentámadását, Székesfehérvár rövid ostromát, végezetül pedig a Haszán budai pasa ellen vívott győztes „pákozdi” ütközet (november 3) részleteit.

Az előadóról:

Tóth Sándor László

Prof. dr. Tóth Sándor László egyetemi tanár két, egymástól messze eső korszak, a magyar őstörténet és a török kor (15 éves háború) lelkes kutatója és oktatója. Ezenkívül a klasszikus zene szerelmese (hébe-hóba hegedül), zenetörténeti kurzusokat (legutóbb Csajkovszkij és kora) tart.

borito

Az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karán 2022. december 12-én nyílt napot tartunk. Korábbi cikkünkben a részletes programról, a nap során folytatott játékunkról és az igazoláskérésről olvashatsz, itt pedig a nyílt napon tartott miniórákkal és a regisztrációs felülettel érkezünk! Az órákra regisztrálni december 8-ig lehet!