Lengyel Ádám a DOSZ TePO egyik vezetőségi tagja

2019 októberében a Doktoranduszok Országos Szövetsége Történelem- és Politikatudományi Osztály új vezetőségi tagjai közé választotta az SZTE Történelemtudományi Doktori Iskola PhD-hallgatóját, Lengyel Ádámot, aki kommunikációs referensként segíti a szervezet munkáját. „Célunk, hogy összekapcsoljuk a Doktori Iskolák hallgatóit a történelem, a politikatudományok és a néprajz területéről, továbbá szakmai támogatást, lehetőségeket nyújtsunk számukra különböző programok, például workshopok és konferenciák szervezésével. Emellett tudománynépszerűsítő és ismeretterjesztő tevékenységgel is foglalkozunk. Személyes célom emellett, hogy a Szegedi Tudományegyetem Történeti Intézetét és a Történelemtudományi Doktori Iskolát is jobban bekapcsoljam az országos szervezetek működésébe, illetve, hogy az Osztályt jobban megismerjék nálunk – nem csak jelenlegi, de a jövőbeli doktoranduszok is” – mondta érdeklődésünkre Lengyel Ádám.