Doktori védés – Széll Gábor

SZTE BTK
TÖRTÉNELEMTUDOMÁNYI DOKTORI ISKOLA
Antikvitás Program

Széll Gábor doktori védésének időpontja és helye:
2019. május 8. szerda 12 óra, SZTE BTK IV-es terem

Széll Gábor doktori iskolánk egykori hallgatója (2005-2008) sikeresen teljesítette a doktori szigorlatot (2018. 06. 06.) és egyhangúlag pozitívan értékelték dolgozatát a házi védésen (2018. 12. 05.).
A jelölt az SZTE BTK egykori latin-történelem szakos hallgatója, jelenleg a Csongrádi Batsányi János Gimnázium tanára, a humán munkaközösség vezetője. Kutatási témájából 2005 óta folyamatosan publikál és előadásokat tart magyar és angol nyelven.

Doktori témája: a késő antikvitás latin nyelvű krónikairodalma
A disszertáció címe: Küzdelem barbárok és eretnekek ellen Hydatius Chronicájában
Témavezető: Draskóczyné Dr. Székely Melinda tszv. docens (SZTE BTK Ókortörténeti Tanszék)

Nyelvismerete: latin felsőfok, angol középfok