Doktoranduszaink közreműködésével megjelent a „Sapere aude” című tanulmánykötet

„Sapere aude”, azaz „merj gondolkodni” – ezt a találó címet kapta a Szegedi Történészhallgatók Egyesülete által szervezett tudományos konferencián elhangzott előadásokból válogatást közlő tanulmánykötet. A 2019 tavaszán élénk érdeklődés mellett,
nagy sikerrel zajló rendezvény célja az volt, hogy lehetőséget teremtsen a történeti kutatással foglalkozó fiatal kutatók és hallgatók számára kutatási eredményeik bemutatására. A tanulmánykötet elkészítését is hasonló, nemes elv vezérelte, s a 2020 nyarán megjelent kiadványban 12 tehetséges, fiatal kutató egy-egy izgalmas témát körbejáró szaktanulmánya kapott helyet.

Az írások között az SZTE TDI PhD-hallgatói közül Berczeli-Nemcsényi Alex, Kerényi Bálint, Kiss Szandra, Lengyel Ádám, Mezey Csaba Bence és Ormos Bálint publikációja is olvasható. A szegedi Belvedere Meridionale kiadónál megjelent kötetet Dávid Benjamin, Kiss Gábor Ferenc és Lengyel Ádám szerkesztette, míg az SZTE Történelemtudományi Doktori Iskola, valamint az MTASZTE Oszmán-kori Kutatócsoport anyagi támogatást nyújtott a megjelenéshez.

A kötet az alábbi linken érhető el: