rektori_kiemelt_nagy

Szeged az 5. legjobb a százas listán

Az SZTE városa ismét toplistán szerepel: Szeged az 5. helyre került a Trivago nemzetközi utazási oldal 100-as listáján. Emlékezetes: a legjobb európai egyetemi városok tízes toplistáján– egyetlen magyarországi településként – került föl Szeged, 8. helyezettként.

„Az 5. helyre került Szeged a Trivago nemzetközi utazási oldal 100-as listáján” – adja hírül a Szeretlekmagyarorszag.hu. Ez az utazási portál „ár-érték arány alapján rangsorolja a világ legjobb úti céljait. A listán Mostar az első, Újvidék a második, Lijang, egy kínai város a harmadik, és bulgáriai Plovdiv a negyedik.

A listára olyan városok kerülhetnek fel, ahol legalább 50 szálláshely várja a turistákat, és legalább 150 értékelés született az adott városról. A harmadik szempont pedig az adott város szállásainak átlagára az elmúlt évben (jelen esetben 2013 novemberétől). Szegeden kívül egy magyar város van még a listán: az 59. helyen álló Siófok” – olvasható a szeretelekmagyarorszag.hu-n a Megéri: magyar város a világ 5. legjobb úti célja című cikkben.

Emlékezetes: 2014 decemberében Szeged a legjobb 10 európai egyetemi város közé került a Condé Nast Traveler portálon. A neves utazási magazin Szegedet Európa nyolcadik legjobb egyetemi városaként említi, és Magyarország legrangosabb egyetemének nevezi a Szegedi Tudományegyetemet.

Korábban írtuk:

Szeged a 8. legjobb egyetemi város Európában

A Megéri: magyar város a világ 5. legjobb úti célja című cikk itt olvasható

SZTEinfo

044A0978_1024

Cafe Radnóti néven nyitotta meg kapuit október végén karunk új közösségi tere a szegediek és környékbeliek előtt, hivatalos átadójára pedig november 11-én került sor. A karunk volt magyar-francia szakos hallgatójáról, Radnóti Miklósról elnevezett kávézó számos irodalmi és művészeti rendezvénnyel várja az érdeklődőket, a BTK főépületében.