Az 1652. évi vezekényi csata, ahol négy Esterházy családtag életét vesztette

HELYSZÍN: BTK, Egyetem utca 2, 107-es tanterem

AJÁNLOTT: iskolások, felnőttek

Az 1652. évi vezekényi csata, ahol négy Esterházy családtag életét vesztette

1652. augusztus 26-án sor került a magyarországi végvári katonaság és a portyázó törökök által megvívott vezekényi csatára, ami az Esterházy család számára tragikus veszteséget eredményezett a négy, csata közben elhullott családtag miatt. Előadásomban a csatáról szóló eddigi ismereteink összefoglalását követően elsősorban a történések utóéletét (csatáról szóló információk áramlása, vizsgálatok menete) mutatom be, ami érdekes tanulságokkal szolgálhat.

Az előadóról

Szabados János az SZTE BTK adjunktusa és az ELKH-SZTE Oszmán Kori Kutatócsoport tudományos munkatársa. Kutatási területe a(z elsősorban) 17. századi Habsburg (magyar)-oszmán végvidék (diplomácia, kémtevékenységet folytató renegát tolmácsok), illetve az Erdélyi Fejedelemség diplomáciájának témakörében is folytat kutatásokat.

Honlap_borito_MKN

Az idei már a hatodik alkalom, amikor ismert írók és filozófusok az ország különböző pontjairól a szegedi bölcsészkarra érkeznek azért, hogy a Magyar Könyvkiadók Napja elnevezésű rendezvényünk keretében az itteni olvasóknak is bemutassák legújabb köteteiket, ők maguk pedig jobban megismerhessék közönségüket. A számtalan meghívott vendég és legtöbbször a kérdező szerepében fellépő bölcsészkari oktató mellett kísérő programokkal is készülünk. Az első este például az online olvasásnépszerűsítés lesz a téma, de természetesen a könyvvásárlás sem maradhat el: a Libri csapata is itt lesz velünk a két nap folyamán. A programok október 5-én és 6-án a BTK Kari Konferenciatermében, esténként pedig a Café Radnótiban kapnak majd helyet.