Amirol

Amiről egy neuropszichológus mesélni tudna … II.


SZTE BTK Pszichológia Intézet, Várkonyi Terem, 18:00 – 18:45


Előadás a kognitív- és neuropszichológia területén szerzett tapasztalatokról, érdekességekről, kutatási lehetőségekről.

Eddig azt gondoltad, hogy a pszichológusok csak terápiát és segítő beszélgetést tartanak? Ha igen, akkor a pszichológia új oldalát mutathatjuk meg neked az előadásaink során, ahol betekintést nyerhettek a kognitív- és neuropszichológiával foglalkozó szakemberek mindennapjaiba! Mivel foglalkozik a kognitív- és neuropszichológia? Mit tudsz a kognitív idegtudományról? El tudsz képzelni egy pszichológust notesz helyett EEG készülékkel? Ha eddig nem gondolkodtál ezeken, akkor azért, ha pedig foglalkoztat a téma, akkor azért érdemes ellátogatni hozzánk. Az általános bemutató mellett lesz szó kutatási lehetőségekről, a legfrissebb trendekről és a neuropszichológia jövőjéről is.

 

Előadók:

Dr. Must Anita

Dr. Németh Viola Luca, Szépfalusi Noémi, Vékony Teodóra, Holczer Adrienn, Kazinczi Csaba


must-anitaDr. Must Anita vagyok, a Pszichológia Intézet Kognitív és Neuropszichológia Tanszékének munkatársa, alapvetően pszichiáter szakorvos.

A kognitív idegtudomány világa és az emberi agy működése engem már sok éve elvarázsol, kollégáimmal közösen most azon leszünk, hogy ez másokkal is megtörténjen.



  pszicho

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_32

Kasza Péter az SZTE BTK Klasszika-Filológia és Neolatin Tanszék tanszékvezető egyetemi docense, az SZTE Irodalom- és Kultúratudományi Doktori Iskola Neolatin Programjának vezetője, valamint az SZTE és az OSZK közreműködésével létrejött Kulcsár Péter Historiográfiai Kutatócsoport vezető kutatója. Magyar történelem Bécsből nézve - Wolfgang Lazius elfeledett történeti műve című akadémiai doktori értekezését 2023 szeptemberében védte meg. Kasza Péterrel az értekezés részleteiről, a tudományos pályájának kezdetéről, jelenlegi és jövőbeni kutatásairól és a tanításról beszélgettünk.