Szabó Miklós (et al.): Le bassin des Carpates avant l’arrivée des Hongrois

Le_bassin_des_carpatesMiklós Szabó, László Borhy, Theresa Olajos, Noël-Yves Tonnerre et István Zimonyi: Le bassin des Carpates avant larrivée des Hongrois. Celtes, Romains, peoples barbares du haut Moyen Âge dans le basin du Danube. 400av.J.C.- 895 apr. J.C.

Coordination: Sándor Csernus et Noël-Yves Tonnerre.

A Kárpát-medence története a honfoglalás előtt. A kötet tartalmazza a kelták, rómaiak, germánok, hunok, avarok, szlávok kárpát-medencei történetét illetve egy összefoglalót a magyar-őstörténetről.

Bien avant la conversion des Hongrois au christianisme en l’an mil, le bassin des Carpates joua un rôle clef dans l’histoire européenne. En reconstituant plus d’un millénaire d’histoire, les différents auteurs de ce livre se sont efforcés de donner une lecture nouvelle des sources écrites et ils se sont surtout appuyés sur les nombreuses découvertes archéologiques de ces cinquante dernières années. Cet ouvrage offre ainsi une synthèse vivante et actualisée de nos connaissances sur un espace européen mal connu en France.

Rennes, Presses Universitaires de Rennes, 2019.
456 o., ISBN 978-2-7535-7625-4

borito

Az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara 2023 tavaszán is várja mindazokat a szegedieket, Szeged környékén élőket, akik úgy gondolják, hogy tanulni, művelődni, a világ minél több részletét megismerni sose késő. Mi is így gondoljuk! Ennek jegyében indítottuk el 2016 őszén a Bölcsész Szabadegyetemet, amelynek keretében számos egyetemi kurzust megnyitunk az érdeklődő idősebbek és fiatalabbak, középiskolások, középkorúak, nyugdíjasok előtt. A tavaszi félévre jelentkezni február 19-ig lehet!