A nyelvészet a Matrixban (és az egyetemen) – érvek a piros pirula mellett

Időpont: 11. 30 – 11. 50

Terem: Vajda György Mihály terem

Előadó: Szeverényi Sándor

Ismerd meg a nyelvtudomány mátrixát! A te döntésed: maradsz a régi programban, a nyelvtanórák szürke világában, vagy bekapod a piros pirulát és feltárul előtted a nyelvtudomány valódi világa. Megtudhatod, hogy összeesküvők-e a finnugristák, hogy mi köze a szibériai moszkitóknak a nyelvek kihalásához, a nyelvészetnek a álhírekhez, vagy a mai szegedi ő-zésnek az igazi őzekhez. És persze, hogy helyesen beszélnek-e a nyelvészek.

Mely szak(ok)hoz kapcsolódik az óra?

magyar BA, magyartanár

Tudj meg többet az órát szervező tanszékről és a szakról itt!

Az SZTE BTK Hispanisztika Tanszék által idén immár hatodik alkalommal megrendezett Spanyol tanulmányi verseny díjátadóját április 14-én rendezték meg a kar Auditorium Maximum termében. Az ország különböző pontjairól érkező nyertes és különdíjjal kitüntetett csapatok a megjelent diplomatáktól vették át nyereményeiket.