Basic Principles in English Language Teaching Methodology

Időpont: 11:30 – 11:50

Terem: Krajkó terem

Előadó: Huber Máté

This introductory EFL methodology session concentrates on basic principles and contemporary tendencies in teaching English as a foreign language. Some of the key issues addressed include the creation of conditions for language learning, lesson design, adaptive lesson delivery, as well as the monitoring and assessment of students’ language development. Drawing on the participants’ own experience as language learners, the theoretical concepts are always illustrated by practical examples.

Mely szak(ok)hoz kapcsolódik az óra?

anglisztika és amerikanisztika BA, angoltanár

Tudj meg többet az órát szervező tanszékről és a szakról itt!

Kasza Péter az SZTE BTK Klasszika-Filológia és Neolatin Tanszék tanszékvezető egyetemi docense, az SZTE Irodalom- és Kultúratudományi Doktori Iskola Neolatin Programjának vezetője, valamint az SZTE és az OSZK közreműködésével létrejött Kulcsár Péter Historiográfiai Kutatócsoport vezető kutatója. Magyar történelem Bécsből nézve - Wolfgang Lazius elfeledett történeti műve című akadémiai doktori értekezését 2023 szeptemberében védte meg. Kasza Péterrel az értekezés részleteiről, a tudományos pályájának kezdetéről, jelenlegi és jövőbeni kutatásairól és a tanításról beszélgettünk.