Állati jó színház: Shakespeare állatkertje

Időpont: 10. 30 – 10. 50

Terem: Vajda György Mihály terem

Előadó: Jászay Tamás

Mit keres egy állat a színpadon? Odatévedhet, persze, véletlenül, de feltűnő, hogy ma a színházban gyakran szándékosan terelnek lovat, kutyát, kígyót és más jószágokat a nézők színe elé. És ez korántsem újdonság: Shakespeare-től vett példákon keresztül nézzük meg, mi a különbség a szerző szerint állat és ember között, meg azt, mikor és miért viselkedik egy ember állat módjára. Szóba kerül az avoni hattyú kivihetetlen színpadi instrukciója is, amikor az egyik szereplőt egy medve kezdi üldözni...

Mely szak(ok)hoz kapcsolódik az óra?

magyar BA, magyartanár

Tudj meg többet az órát szervező tanszékről és a szakról itt!

Kasza Péter az SZTE BTK Klasszika-Filológia és Neolatin Tanszék tanszékvezető egyetemi docense, az SZTE Irodalom- és Kultúratudományi Doktori Iskola Neolatin Programjának vezetője, valamint az SZTE és az OSZK közreműködésével létrejött Kulcsár Péter Historiográfiai Kutatócsoport vezető kutatója. Magyar történelem Bécsből nézve - Wolfgang Lazius elfeledett történeti műve című akadémiai doktori értekezését 2023 szeptemberében védte meg. Kasza Péterrel az értekezés részleteiről, a tudományos pályájának kezdetéről, jelenlegi és jövőbeni kutatásairól és a tanításról beszélgettünk.