szajbely

PROF. DR. SZAJBÉLY MIHÁLYT SZEGED DÍSZPOLGÁRÁNAK VÁLASZTOTTÁK

A szegedi közgyűlés május 6-i zárt ülésén szavazott többek között arról, hogy ki legyen 2022-ben Szeged város díszpolgára. A választás Prof. Dr. Szajbély Mihály egyetemi tanárra esett. Az elismerést május 20-án, a Szeged-napi díszünnepségen adta át a díjazottnak Botka László polgármester.

A díszpolgári címet évről évre olyan, az adott városhoz vagy településhez kötődő személy kaphatja meg, aki a közösség érdekében tett erőfeszítéseivel jelentősen hozzájárult az anyagi vagy szellemi értékek gyarapításához, a település hírnevének növeléséhez. Szajbély Mihály, a BTK korábbi dékánjának és a Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék alapítójának elődjei között találjuk mások mellett Széchenyi Istvánt, Kossuth Lajost, Klebelsberg Kunot vagy épp a tavalyi évben díszpolgárrá avatott Karikó Katalint is.

Az elismeréshez ezúton is gratulálunk!

Kép forrása: szeged.hu

boritokep__12_

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Pszichológiai Intézete ügyvivő szakértő/intézeti ügyintéző munkatársat keres, határozatlan idejű munkaviszonyra.

Jelentkezési határidő: 2024. április 10. (szerda)