Barangolások az iszlám vallástörténetben

A kurzus célja, hogy az iszlám vallástörténet alapvető fogalmait (teremtettség, istenkép, Korán, Saría), folyamatait (alapítás és szakadás) és a vallási előírások rendszerét (öt pillér, ünnepek, stb.) kontextusba helyezze és megismertesse a hallgatókkal.

Dr. habil. Szilárdi Réka előadása.

Az oktató és a kurzus adatai

Kurzus címe

Barangolások az iszlám vallástörténetben

Oktató neve

Dr. habil. Szilárdi Réka

Oktató beosztása

tanszékvezető egyetemi docens

Oktató tanszéke

Vallástudományi Tanszék

Oktató e-mail címe

reka@rel.u-szeged.hu

Az óra helye

Kristó terem (6722 Szeged, Egyetem utca 2.)

Az óra időpontja

csütörtök 18:00-19:30

A kurzus leírása

Rövid (300–500 karakteres) szöveges leírás

Részletes (hetekre bontott) tematika

Olvasmányok, kiegészítő anyagok

Kötelező olvasmányok (ha vannak)

Rostoványi Zsolt : Mit kell tudni az iszlámról. Kossuth Kiadó, 1982, Budapest

Rostoványi Zsolt : Az iszlám a 21. század küszöbén. Aula Kiadó,1998, Budapest

Ajánlott olvasmányok (ha vannak)

Tavasszal is meghirdette az SZTE NKI Kulturális Irodája a Hallgatói Művészeti Versenyét, amelyre több kategóriában jelentkezhettek a tehetséges hallgatók. Idén rekordszámú jelentkezés érkezett: az egyetem karairól 52 egyetemista mérettette meg magát. A meghirdetettek közül majdnem minden kategóriában értek el helyezést BTK-s hallgatók is, nem egy esetben első helyen végeztek. A díjazottak április 12-én, az Egyetemi Tavasz megnyitóján vették át okleveleiket és pénzjutalmaikat.