Az SZTE BTK-n 2024. július 6-án tartjuk a nyári diplomaosztót, amelyen több száz diák és hozzátartozóik vesznek majd részt. A februári eseményen egyik hallgatónknak már lehetősége volt a bemutatkozásra, és a pozitív visszajelzések tükrében ezt a hagyományt szeretnénk is folytatni: hogy egy BTK-s hallgató, oktató vagy dolgozó előadásával búcsúztassuk el a diplomájukat megszerző diákokat!

Ha tehetséges vagy valamiben és szívesen megmutatnád ezt egy több száz fős közönség előtt, olvasd el a részleteket, és jelentkezz június 9-ig!

Paul-Gauguin-Ia-Orana-Maria-also-known-as-Hail-Mary--932x500

Franciás sikerek a XXXIV. OTDK-n!

Turai Eszter és Tóth Imola képviselték a Francia Tanszék színeit az ELTÉ-n megrendezett
XXXIV. OTDK-n. Nagyon sikeresek voltak mindketten: az egyikük a hozott pontokban jeleskedett (Eszter), a másikuk (Imola) a vitakészségben. Mindketten a szegedi franciás iskola hírét öregbítették! Köszönjük!

Turai Eszter megnyerte a kategóriája első díját (7 dolgozat közül 2 nyelvészeti, 4 irodalmi és 1 képzőművészeti témájú volt: az ővé!), valamint frankofón témájával elnyerte a budapesti Francia Intézet különdíját is! (A szekcióban összesen 2 díjat adtak ki: Eszteré mellett egy nyelvészeti dolgozatot díjazott a zsűri.)

Szívből gratulálunk mindkettejüknek a kimagasló teljesítményért!