Nyílt hónap

filozófia és Művelődéstörténet


Gyenge Zoltán

Filozófiatörténet

AudMax

Kedd 16.00-18.00


Felföldi Szabolcs

Ókori művelődéstörténet

BTK főépület, földszint 2. terem

Hétfő 14.00-16.00


Irodalom

 

Füzi Izabella

A mozgóképelemzés alapjai

Szerda 16.00-18.00


Hansági/Kulcsár-Szabó Ágnes

Klasszikus magyar irodalom előadás

Kristó Gyula terem

Kedd 14:00-16:00


Szilágyi Zsófia

Az irodalmi intézményrendszer

Sík Sándor irodalmi olvasó

Szerda 16:00-18:00


Molnár Dávid

Irodalomtudományi proszeminárium

Dézsi Lajos irodalmi szeminárium

Szerda 16:00-18:00


Molnár Dávid
Textológiai bevezető
Sík Sándor irodalmi olvasó
Szerda 18:00-20:000


Nyelvészet

 

Bibok Károly

Bevezetés a nyelvtudományba

Petőfi I. Tanterem

Hétfő 12.00-14.00

 

Pszichológia

Palatinus Zsolt

Általános lélektan

Pszich. Intézet (BTK ép.) Várkonyi terem

Hétfő 14.00 – 16.00


Martos Tamás

Személyiséglélektan

BTK. földszint 3-as terem

Csütörtök 14.00-16.00


Történelem és régészet

 

Draskóczyné Székely Melinda

Római társadalom 1.: szegénység, gyermekszegénység Rómában

Kristó-terem

Hétfő 14.00-15.30 (11.18)

 

Draskóczyné Székely Melinda

Római társadalom 2.: a nők helyzete Rómában

Kristó-terem

Hétfő 14.00-15.30 (11.25)

 

Illés Imre Áron

Görög történelem a kezdetektől a római hódítás koráig

VII. terem

Kedd 12.00-13.30

11.12. A 4. század és Makedónia felemelkedése

11.19. Nagy Sándor és hadjáratai

11.26. A diadochosok kora

12.03. A hellénisztikus világ és Róma

 

Tóth Katalin

A Kárpát-medence a középső bronzkortól a kora vaskorig

BTK főépület, földszint 2. terem

Kedd 12.00-14.00

 

Tóth Katalin

A Kárpát-medence a középső bronzkortól a kora vaskorig

BTK főépület, földszint 2. terem

Kedd 16.00-18.00


Törőcsik István, Rácz Rita

Régészeti alapozó előadás

BTk főépület, 3. emelet, 7. terem

Szerda 18.00-19.30

 

Kulcsár Valéria

Bevezetés az őskor régészetébe

BTK főépület, földszint 2. terem

Kedd 14.00-16.00

 

Révész László

A honfoglaláskor története és régészete

BTK főépület, földszint 1. terem

Szerda 12.00-14.00

 

Wolf Mária

A késő középkor története és régészete

Petőfi épület 123. terem

Szerda 14.00-16.00


Nyelvszakok

 

Angol

 

Vajda Zoltán

Introduction to British and American Studies for Teachers (angol nyelvű előadás)

Petőfi I. Tanterem

Szerda 16.00-18.00

 

Orosz

 

Bibok Károly

A mai orosz nyelv rendszere 1. Fonetika

Orosz tolmácsterem (AD-006-2)

Szerda 10.00-12.00

 

Mikola Gyöngyi

Orosz beszédkészség fejlesztése 1/A.

Orosz tolmácsterem

Hétfő 16.00-17.30

 

Mikola Gyöngyi

Szláv nyelvtani alapozó gyakorlatok. (Orosz kezdő) 1/A.

Orosz tolmácsterem

Kedd 14.00-15.30

 

Német

 

Christoph Beeh

Sprachübung 1

Petőfi IV.

Hétfő 16.00-18.00

Kedd 14.00-16.00

 

Bombitz Attila

Mai osztrák irodalom, Robert Menasse: Die Hauptstadt (A főváros)

NISZ 1

Hétfő 14.00-15.30:

 

Bombitz Attila

Németről magyarra fordítási gyakorlat

NISZ 1

Hétfő 16.00-17.30

 

Bombitz Attila

Magyarról németre fordítási gyakorlat

NISZ 1

Kedd 16.00-17.30

 

Bombitz Attila

Osztrák irodalomtörténet: Peter Handke, Thomas Bernhard, Elfriede Jelinek válogatott műveinek elemzése, olvasása

NISZ 1

Kedd 18.00-19.30

 

Hárs Endre

Vorlesung "Einführung in die Kulturwissenschaft"

VIII-as terem

Csütörtök 14.00-16.00 (am 21.11. und am 28.11.)

 

Horváth Márta

Einführung in die Literaturwissenschaft Vorlesung

P.I.

Szerda 14.00-15.30 (nov. 20.)

 

Horváth Márta

Einführung in die Literaturwissenschaft S,

NISZ 1

Csütörtök 10.00-11.30 (nov. 14., nov. 21.)

 

Horváth Márta

Österreichische Literatur S,

NISZ 1

Csütörtök 12.00-13.30 (nov. 14., nov. 21.)

 

Horváth Márta

Konsekutivdolmetschen S,

NISZ 1

Csütörtök 14.00-15.30 (nov. 14., nov. 21.)

 

Katona Tünde

Geschichte der deutschsprachigen Literatur I.,

VIII. terem,

Csütörtök 12.00-13.30

 

Ritz Szilvia

Literatur des 20. Jahrhunderts,

Raum NISZ 2,

Szerda 14.00-16.00

 

Ritz Szilvia

Präsentationstechniken,

NISZ 2

Mi. 16:00-18:00

és

NISZ 1.

Do. 8:15-9:45

 

Christina Schrödl

Sprachübung 5

NISZ 2

Mo, 10.00-12.00: 11.11., 18.11.; max. 7 SchülerInnen hätten sicher Platz

Mo, 16.00-18.00: 11.11., 18.11.; max. 3 SchülerInnen hätten Platz

Di, 14.00-16.00: 12.11., 26.11.; max. 5 SchülerInnen hätten Platz

(Bitte die SchülerInnen nicht in die Sprachübungen 5 an einem Tag schicken bzw. Mo und Di hintereinander, weil wir da überall so ziemlich dasselbe machen. Das wäre für die SchülerInnen sicher langweilig.)

 

Christina Schrödl

Variation und Wandel

NISZ 2

Mo, 12.00-14.00: alle noch kommenden Termine wären möglich; 5 SchülerInnen hätten sicher noch Platz im Raum

 

Christina Schrödl

Aussprache- und Rechtschreibübungen

NISZ 2

Di, 18.00-20.00: alle noch kommenden Termine wären möglich; max. 3 SchülerInnen hätten Platz

 

Sóti Ildikó

Fachdidaktik - Grundlagen 1.

Raum: PIV.

Csütörtök 16.00 - 17030

Grammatik als Teilfertigkeit (21.11),

Interkulturelle Landeskunde im DaF (28.11).